کارگاه آموزشی نحوه تفسیر نتایج آنالیز شیر و استفاده از این نتایج در مدیریت گله های گاو شیری - دکتر فرهنگ فاتحی _ ۱۷ شهریور ماه  ۱۳۹۷_ مشهد _ هتل پردیسان

 

 

در تاریخ یکم مردادماه 1397 سمیناری در ارتباط با " آمیخته گری نژاد گوشتی بلژین بلو و فواید آن" در هتل پردیسان مشهد برگزار گردید. این سمینار در راستای بررسی نژاد بلژین بلو و فواید آمیخته گری آن با نژاد گاوهای هلشتاین بود که با حضور جناب آقاي دکتر علی جوادمنش عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، سرکار خانم کرول مدیر فروش بلژین بلو گروپ از بلژیک و جمعي از مهندسين و دامداران استان خراسان رضوي انجام شد. 

اولین همایش ممکن

اهمیت صنعت دامپروری در کشور عزیزمان بر هیچ کس پوشیده نیست. ایران با داشتن اقلیم مناسب یکی از قطب های دامپروری منطقه به شمار می رود. پیشرفت هر صنعت مرهون تلاش گردانندگان آن صنعت است، پیشکسوتانی که سازنده و پیش برنده آن صنعت و موجب پیشرفت و ارتقای آن هستند و تجلیل و قدردانی از آنان امری ضروری است. لذا برخود می دانیم در معرفی و شناسایی پیشکسوتان و بزرگان صنعت دامپروی که به نوعی در اعتلای صنعت دامپروری استان خراسان رضوی گام برداشته اند و نقش داشته اند بکوشیم چرا که اینان به عنوان بخش مهمی از سرمایه های ملی نقش مهم در به ثمر رسیدن برنامه های توسعه علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی صنعت دامپروری استان داشته و همواره از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.
این مجموعه در نظر دارد در جهت تحقق این مهم، با برپایی همایشی در خور، به قدردانی و معرفی این بزرگان به فعالان  این عرصه و بهره گیری از تجربیات ارزشمند این عزیزان در خرداد ماه سال جاری همت گمارد.