در تاریخ یکم مردادماه 1397 سمیناری در ارتباط با " آمیخته گری نژاد گوشتی بلژین بلو و فواید آن" در هتل پردیسان مشهد برگزار گردید. این سمینار در راستای بررسی نژاد بلژین بلو و فواید آمیخته گری آن با نژاد گاوهای هلشتاین بود که با حضور جناب آقاي دکتر علی جوادمنش عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، سرکار خانم کرول مدیر فروش بلژین بلو گروپ از بلژیک و جمعي از مهندسين و دامداران استان خراسان رضوي انجام شد. 

گاو بلژین بلو «سفید آبی بلژیکی»  یک نژاد گاو گوشتی است که بدنی فوق‌العاده عضلانی و جثه‌ای بسیار بزرگ دارد. ظاهر عجیب این گاوها به دلیل وقوع یک جهش ژنتيكي طبیعی در ژنی بنام میوستاتین است که جهش دوبرابر کننده ی ماهیچه‌ای نامیده می‌شود. ژن میوستاتین به عنوان تنظیم کننده ی منفی رشد عضله شناخته شده است که جهش در این ژن موجب می شود پروتئین ویژه‌ای که وظیفه ی کنترل رشد ماهیچه‌ها را دارد در بدن این گاوها تولید نمی‌شود. استفاده از اين ن‍ژاد در صنعت دامپروري سبب افزايش بازدهي گوشت شده كه از طرف دامداران مورد استقبال قرار گرفته است.

تلقیح مصنوعی اسپرم گاو بلژین بلو با سایر نژادها مانند هلشتاین، بطور مستقیم و به سرعت، میانگین پرواربندی و تولید گوشت را افزایش داده و در نتیجه باعث سودآوری افزونتر می شود. گوشت این گاو دارای چربی کم و تردی مطلوب با کیفیت مناسبی است. تلقیح اسپرم این نژاد با گاوهای هلشتاین شکم دوم و سوم توصیه می شود.