مقالات

افزودني هاي خوراكي فايتوژنيك

افزودني هاي خوراكي فايتوژنيك

افزودني هاي خوراكي فايتوژنيك گروهي از مواد با منشا گياهي هستند كه به علت منع استفاده...

استفاده  از پری بیوتیک ها در تغذیه طیور

استفاده از پری بیوتیک ها در تغذیه طیور

 پری‌بیوتیک‌ها موادی هستند که: 1- بوسیله آنزیم‌های دستگاه گوارش هضم نمی‌شوند و بنابراین در روده کوچک...

انواع مایکوتوکسین ها

انواع مایکوتوکسین ها

سموم تولید شده توسط کپک ها مایکوتوکسین نامیده می شوند که دارای ریشه یونانی مایکس به...

مفاهیم پایه بیماری های متابولیک در دام

مفاهیم پایه بیماری های متابولیک در دام

در دهه های گذشته در پی به نژادی، گاوهایی با تولید فراوان و دوره شیردهی طولانی...

آنزيم ها در تغذيه ي طيور

آنزيم ها در تغذيه ي طيور

در طي چندين سال گذشته تمایل چشمگیری به استفاده از آنزیم های برون زادی در جیره...

تاثیر پروبیوتیک های خوراکی (بایومین ایمبو)  بر عملکرد مرغ تخمگذار

تاثیر پروبیوتیک های خوراکی (بایومین ایمبو) بر عملکرد مرغ تخمگذار

مقدمه سال های متمادی است که آنتی بیوتیک ها به عنوان مهار کننده ی پاتوژن ها...

 کاربرد پیش سازهای گلوکز در تغذیه گاوهای دوره ی انتقال

کاربرد پیش سازهای گلوکز در تغذیه گاوهای دوره ی انتقال

تغذیه گاوهای شیری در دوره انتقال چالش تغذیه ای مهمی محسوب می شود. طبق گزارشات مستند...

تاثیر استرس گرمایی بر عملکرد گاوهای شیری و استفاده از ترکیبات فایتوژنیک

تاثیر استرس گرمایی بر عملکرد گاوهای شیری و استفاده از ترکیبات فایتوژنیک

استرس گرمایی به عنوان یکی ازمشکلات اصلی در گاوداری های ایران به خصوص در مناطق گرمسیری...

استفاده از مخمر زنده در تغذيه ي دام

استفاده از مخمر زنده در تغذيه ي دام

در چند سال اخیر استفاده از افزودنی های مختلف به خوراک دام و طیور در سطح...

اثر مکمل های اسیدهای ارگانیک (بایوترونیک) بر عملکرد رشد و کیفیت، تولید تخم مرغ و پارامترهای سرم خونی در مرغ تخم گذار

اثر مکمل های اسیدهای ارگانیک (بایوترونیک) بر عملکرد رشد و کیفیت، تولید تخم مرغ و پارامترهای سرم خونی در مرغ تخم گذار

مقدمه: متخصصین تغذیه همواره در حال بررسی و یافتن افزودنی های جدید خوراک جهت بهبود ضریب...

تأثیر مکمل سلنو متیونین  بر مرغ  گوشتی  و نتاج حاصل از آن ها

تأثیر مکمل سلنو متیونین بر مرغ گوشتی و نتاج حاصل از آن ها

سلنیوم (Se) به عنوان عنصری که نقش مهمی در سلامتی و سودمندی حیوان ایفا می کند،...

راهکارهای پیشنهادهای تغذیه ای برای مقابله با استرس گرمایی در طیور

راهکارهای پیشنهادهای تغذیه ای برای مقابله با استرس گرمایی در طیور

امروزه پرورش طیور در مناطق گرمسیر جهان رو به افزایش است و یکی از نگرانی های...

 سلنیوم (Se) به عنوان عنصری که نقش مهمی در سلامتی و سودمندی حیوان ایفا می کند، شناخته شده است. منابع عمده ی سلنیوم را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد: منابع آلی سلنیوم مثل مخمرهای غنی سلنیوم (SY) و سلنیوم کیلاته با اسیدهای آمینه و منابع غیر آلی مثل سدیم سلنیت (SS). به صورت معمول، سلنیوم ارگانیک زیست فراهمی بالاتر، خواص آنتی اکسیدانی بیشتر، نرخ بالاتر تجمع در اندام ها و مسمومیت زایی کمتری در مقایسه با منابع غیرآلی دارد. در سال های اخیر، تاثیر تغذیه ی مادر بر روی وضعیت تغذیه و سیستم آنتی اکسیدانی نتاج مورد توجه قرار گرفته است.  سلنیوم عنصر اصلی در آنزیم آنتی اکسیدانی به نام گلوتاتیون پراکسیداز است. این گروه از آنزیم ها نقشی حیاتی با خنثی کردن خطر های بالقوه هیدروژن پر اکسید و سمیت زدایی هیدروپراکسیداز چربی در سیستم آنتی اکسیدانی دارند. سلنیوم جیره مرغ مادر در تخم مرغ انباشته شده و در طی فرآیند تشکیل جنین در میان اندام در حال توسعه توزیع می گردد. سلنیوم کیلاته شده با متیونین (Se-Met) فرم عمده ی سلنیوم در برخی از گیاهان همچون غلات می باشد که در نهایت تشکیل دهنده ی بخشی از سلنیوم تامین شده برای انسان و دام است. همچنین، Se-Met تنها فرم متیونین کیلاته شده با اسید آمینه است که به صورت غیر اختصاصی در پروتئین های بافتی که دارای متیونین هستند مشارکت و منبعی از سلنیوم را ایجاد می کند. اطلاعات محدودی در رابطه با مقایسه اثرات منابع مختلف سلنیوم شامل SS و Se-Met در تغذیه مرغ ها بر روی وضعیت آنتی اکسیدانی، غلظت سلنیوم تجمع شده در بافت و عملکرد جوجه های گوشتی وجود دارد. در مطالعه ی حاضر، اثر SS و Se-Met در جیره مرغ بر روی ذخیره بافتی سلنیوم و خواص آنتی اکسیدانی جوجه های یک روزه و عملکرد رشد جوجه های گوشتی مورد بررسی قرار گرفت.


سلنیوم (Se) به عنوان عنصری که نقش مهمی در سلامتی و سودمندی حیوان ایفا می کند، شناخته شده است. منابع عمده ی سلنیوم را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد: منابع آلی سلنیوم مثل مخمرهای غنی سلنیوم (SY) و سلنیوم کیلاته با اسیدهای آمینه و منابع غیر آلی مثل سدیم سلنیت (SS). به صورت معمول، سلنیوم ارگانیک زیست فراهمی بالاتر، خواص آنتی اکسیدانی بیشتر، نرخ بالاتر تجمع در اندام ها و مسمومیت زایی کمتری در مقایسه با منابع غیرآلی دارد.


در سال های اخیر، تاثیر تغذیه ی مادر بر روی وضعیت تغذیه و سیستم آنتی اکسیدانی نتاج مورد توجه قرار گرفته است.  سلنیوم عنصر اصلی در آنزیم آنتی اکسیدانی به نام گلوتاتیون پراکسیداز است. این گروه از آنزیم ها نقشی حیاتی با خنثی کردن خطر های بالقوه هیدروژن پر اکسید و سمیت زدایی هیدروپراکسیداز چربی در سیستم آنتی اکسیدانی دارند. سلنیوم جیره مرغ مادر در تخم مرغ انباشته شده و در طی فرآیند تشکیل جنین در میان اندام در حال توسعه توزیع می گردد. سلنیوم کیلاته شده با متیونین (Se-Met) فرم عمده ی سلنیوم در برخی از گیاهان همچون غلات می باشد که در نهایت تشکیل دهنده ی بخشی از سلنیوم تامین شده برای انسان و دام است. همچنین، Se-Met تنها فرم متیونین کیلاته شده با اسید آمینه است که به صورت غیر اختصاصی در پروتئین های بافتی که دارای متیونین هستند مشارکت و منبعی از سلنیوم را ایجاد می کند. اطلاعات محدودی در رابطه با مقایسه اثرات منابع مختلف سلنیوم شامل SS و Se-Met در تغذیه مرغ ها بر روی وضعیت آنتی اکسیدانی، غلظت سلنیوم تجمع شده در بافت و عملکرد جوجه های گوشتی وجود دارد.
در مطالعه ی حاضر، اثر SS و Se-Met در جیره مرغ بر روی ذخیره بافتی سلنیوم و خواص آنتی اکسیدانی جوجه های یک روزه و عملکرد رشد جوجه های گوشتی مورد بررسی قرار گرفت.
مواد و روش ها:
تعداد 240 جوجه گوشتی 35 هفته ای نژاد زرد رنگ Lingnan به صورت تصادفی به دو تيمار اختصاص داده شدند که هر کدام شامل سه تکرار از 40 پرنده بودند. دوره پیش از شروع آزمایش 2 هفته و آزمایش 8 هفته طول کشید. گروه ها با یک جیره پایه حاوی 0/30 میلی گرم سلنیوم در کیلوگرم سدیم سلنیت یا سلنومیتونین تغذیه شدند. پس از انكوباسيون، 180 قطعه جوجه از نتاج گروه تحت تیمار به طور تصادفي به سه تكرار تقسيم شدند كه 60 پرنده در هر تكرار بودند. تمام جوجه ها با جیره حاوی 0/04 میلی گرم سلنیوم در کیلوگرم تغذیه شدند و آزمایش نیز 8 هفته ادامه داشت.
نتایج:
در این آزمایش نرخ جوجه درآوری در مرغ های تغذیه شده با سلنومتیونین در مقایسه با مرغ های تغذیه شده با سدیم سلنیت بیشتر بود. غلظت سلنیوم در سرم، کبد، کلیه و عضله سینه مرغ های گوشتی، میزان سلنیوم زرده، آلبومین و غلظت سلنیوم در بافت (کبد، کلیه و عضله ی سینه) جوجه های یک روزه از مادران تغذیه شده با جیره حاوی سلنومتیونین در مقایسه با آن هایی که از جیره ی حاوی سدیم سلنیت استفاده کرده بودند، به طور معنی داری افزایش یافته بود. وضعیت آنتی اکسیدانی جوجه های یک روزه از مادران تغذیه شده با جیره حاوی سلنومتیونین در مقایسه با آن هایی که از جیره ی حاوی سدیم سلنیت استفاده کرده بودند بهبود قابل توجهی داشت و افزایش فعالیت گلوتاتیون پراکسیداز در عضلات سینه، فعالیت سوپراکسید دیسموتاز در عضله سینه و کلیه، غلظت گلوتاتيون در كليه، توانايي آنتي اكسيداني در عضله پستان و كبد و كاهش غلظت مالونديالدئيد در كبد و پانكراس جوجه هاي يك روزه مشاهده شد. مصرف خوراک بهبود یافت و مرگ و میر در طول دوره ی رشد 8 هفته ای نسبت به جوجه های مرغ تغذیه شده با سلنیت سدیم کمتر بود. به طور کلی، تغذیه مرغ ها با سلنومتیونین، موجب افزایش نرخ جوجه درآوری می شود. علاوه بر این موجب افزایش میزان سلنیوم در سرم و بافت مرغ ها و همچنین در زرده و آلبومین تخم مرغ نسبت به استفاده از مکمل سدیم سلنیت می شود. سلنومتیونین در جیره مرغ ها در مقایسه با سلنیت سدیم در بهبود وضعیت رسوبات بافت ها و وضعیت آنتی اکسیدانی جوجه های یک روزه و افزایش عملکرد جوجه ها طی 8 هفته پس از هچ موثر بود.
بحث:
نرخ جوجه درآوری یکی از مهمترین پارامترهای تولید جوجه است. در این آزمایش، میزان نرخ جوجه درآوری در مرغ ها تغذیه شده با Se-Met بالاتر از SS بود. این نتایج با مشاهدات حاصل از سفتون و ادنز (2004) تطابق داشت. در این آزمایش هنگامی که SS (0/3 میلی گرم سلنیوم/ کیلوگرم) با همان مقدار SY در جیره ی مرغ ها هوبارد جایگزین شد، به طور متوسط 4/5 جوجه اضافی به ازای هر مرغ طی آزمایش به دست آمد. پیشنهاد شده است که مکمل Se-Met در جیره مرغ ها از هر دو دیدگاه تولیدی و اقتصادی بسیار سودمند است. داده هاي جمع آوري شده از اين آزمايش نشان داد كه استفاده از SS و Se-Met بر توليد تخم مرغ و وزن تخم مرغ این مرغ ها تاثير نداشت، كه مطابق با گزارشات لیسون و همکاران (2008) بود. غلظت سلنیوم در سرم و بافت (به جز لوزالمعده) به طور قابل توجهی در مرغ ها مصرف کننده ی Se-Met نسبت به گروه مصرف کننده ی SS  معنی دار بود، که این آزمایش با نتایج گزارش شده توسط لیسون و همکاران (2008) بود. از جمله دلایل آن می توان به این موضوع اشاره کرد که احتمالا در جذب و متابولیسم منابع غیر آلی و آلی Se تفاوت وجود دارد: سلنیوم ارگانیک (Se-Met) به واسطه مکانیزم های انتقال اسید آمینه در روده جذب می شود، در حالیکه Se غیر آلی به صورت غیر فعال جذب می شود. از سوی دیگر، شباهت شیمیایی بین Se-Met و Met  اجازه می دهد که بدن از آن ها به طور متناوب در سنتز پروتئین استفاده کند، زیرا tRNAMet نمی تواند بین Met و Se-Met تمایز قائل شود که موجب ساختن ذخایر در بدن می شود. سلنیوم در جیره مرغ ها می تواند به تخمک منتقل شود. مقدار Se در تخم مرغ بستگی به غلظت آن در جیره مرغ و همچنین فرم سلنیوم استفاده شده دارد (سلنیوم آلی در زرده تخم مرغ به طور مؤثرتری ذخیره می شود). داده های به دست آمده از این آزمایش نشان داد که تغذیه مرغ ها با Se-Met موجب افزایش میزان Se در زرده و آلبومین نسبت به SS شد. در این آزمایش بخش عمده ذخیره سلنیوم زرده تخم مرغ توسط هر دو منبع سلنیوم مورد بررسی قرار گرفت که با گزارشات پاتون و همکاران (2002) همخوانی داشت.
در این مطالعه غلظت سلنیوم بافت جوجه های یک روزه منشا گرفته از Se-Met جیره مرغ مادر به طور معنی داری بیشتر از مکمل SS بود. غلظت بالا سلنیوم در بافت جوجه های یک روزه حاصل از مرغ های تحت تیمار با Se-Met به دو دلیل بود. در مرحله اول، زرده تخم مرغ می تواند به عنوان یک منبع تغذیه موثر موجب انتقال بیشتر Se به نتاج شود. در مرحله دوم، میزان بالایی Se از مادر به نتاج از طریق آلبومین تخم مرغ انتقال می یابد. بنابراین، استفاده از Se-Met یک استراتژی موثر برای بهبود غلظت Se در تخم مرغ و همچنین جوجه های یک روزه است. سلنیوم جزء مهمی از آنزیم آنتی اکسیدان GSH-Px است و به طور فعال در سیستم های دفاع آنتی اکسیدانی دخیل است. در مطالعه حاضر، وضعیت آنتی اکسیدانی در جوجه های یک روزه ای که مادران آن ها از Se-Met استفاده کرده بودند در مقایسه با آن هایی که SS مصرف کرده بودند، بهبود یافت. فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدان (به عنوان مثال، SOD و GSH-Px)، T-AOC و غلظت GSH افزایش می یابد، در حالی که غلظت MDA کاهش یافت.
نتایج نشان داد که Se-Met پتانسیل بیشتری برای بهبود انتقال آنتی اکسیدان از مادر به نتاج خود در مقایسه با SS داشت. همچنین پیشنهاد شد افزایش سلنیوم بافت جوجه های یک روزه ای که مادران آن ها  Se-Met مصرف کردند ممکن است باعث بهبود وضعیت آنتی اکسیدانی بافت جوجه ها و حفظ آنها در برابر استرس اکسیداتیو بالا که توسط فرآیند هچ ایجاد می شود، باشد. از آنجایی که آنتی اکسیدان ها (ویتامین E و کاروتنوئیدها) به طور مداوم پس از هچ از بافت تخلیه می شوند، آنزیم های آنتی اکسیدان (به طور عمده GSH-Px) تبدیل به یک بازدارنده مهم دفاع آنتی اکسیدانی می شوند. بنابراین، افزایش فعالیت GSH-Px در بافت ها با استفاده از مکمل Se-Met در جیره مادران می تواند یک راه موثر برای افزایش قدرت آنتی اکسیدانی جوجه ها باشد. بهبود سیستم آنتی اکسیدانی جوجه ممکن است عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، که در طول رشد پس از تولد جوجه بسیار مهم است. سلنیوم یک عنصر ضروری برای رشد و نگهداری طبیعی در مرغ است اما کمبود آن منجر به رشد ضعیف و همچنین افزایش مرگ و میر می شود. نتایج حاضر نشان داد که مکمل Se-Met در جیره مرغ ها پتانسیل بالایی برای بهبود FCR و کاهش مرگ و میر جوجه ها در طی دوره رشد 8 هفته در مقایسه با SS دارد. در این مطالعه، تمام جوجه ها از همان جیره های غذایی پایه تغذیه شدند. از آنجا که مصرف خوراک در بین تیمارهای مختلف تفاوت نداشت، تفاوت در میزان Se در جوجه ها به علت تفاوت در محتوی سلنیوم در جیره های مرغ مادر است. بنابراين علت کاهش قابل ملاحظه مرگ و مير و بهبود FCR جوجه هایی که مادران آن ها مکمل Se-Met مصرف کرده اند؛ ممكن است به این علت باشد که مکمل Se-Met به طور موثرتری از مکمل SS در افزايش ذخاير سلنیوم و خصوصيات آنتی اكسيدانی پس از تولد باشد.

منبع:

Reference: Wang Y, Zhan X, Yuan D, Zhang X, Wu R. 2011. Influence of dietary selenomethionine supplementation on performance and selenium status of broiler breeders and their subsequent progeny.143(3):1497-50

 

نرم افزار اندروید

 

 

اخبار،مقالات و محصولات ما

در نرم افزار اندروید ما

 

دریافت اپلیکیشن 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

   

   

 

 

ثبت نام در خبرنامه دام کشاورز بینالود