مقالات

افزودني هاي خوراكي فايتوژنيك

افزودني هاي خوراكي فايتوژنيك

افزودني هاي خوراكي فايتوژنيك گروهي از مواد با منشا گياهي هستند كه به علت منع استفاده...

استفاده  از پری بیوتیک ها در تغذیه طیور

استفاده از پری بیوتیک ها در تغذیه طیور

 پری‌بیوتیک‌ها موادی هستند که: 1- بوسیله آنزیم‌های دستگاه گوارش هضم نمی‌شوند و بنابراین در روده کوچک...

انواع مایکوتوکسین ها

انواع مایکوتوکسین ها

سموم تولید شده توسط کپک ها مایکوتوکسین نامیده می شوند که دارای ریشه یونانی مایکس به...

مفاهیم پایه بیماری های متابولیک در دام

مفاهیم پایه بیماری های متابولیک در دام

در دهه های گذشته در پی به نژادی، گاوهایی با تولید فراوان و دوره شیردهی طولانی...

آنزيم ها در تغذيه ي طيور

آنزيم ها در تغذيه ي طيور

در طي چندين سال گذشته تمایل چشمگیری به استفاده از آنزیم های برون زادی در جیره...

تاثیر پروبیوتیک های خوراکی (بایومین ایمبو)  بر عملکرد مرغ تخمگذار

تاثیر پروبیوتیک های خوراکی (بایومین ایمبو) بر عملکرد مرغ تخمگذار

مقدمه سال های متمادی است که آنتی بیوتیک ها به عنوان مهار کننده ی پاتوژن ها...

 کاربرد پیش سازهای گلوکز در تغذیه گاوهای دوره ی انتقال

کاربرد پیش سازهای گلوکز در تغذیه گاوهای دوره ی انتقال

تغذیه گاوهای شیری در دوره انتقال چالش تغذیه ای مهمی محسوب می شود. طبق گزارشات مستند...

تاثیر استرس گرمایی بر عملکرد گاوهای شیری و استفاده از ترکیبات فایتوژنیک

تاثیر استرس گرمایی بر عملکرد گاوهای شیری و استفاده از ترکیبات فایتوژنیک

استرس گرمایی به عنوان یکی ازمشکلات اصلی در گاوداری های ایران به خصوص در مناطق گرمسیری...

استفاده از مخمر زنده در تغذيه ي دام

استفاده از مخمر زنده در تغذيه ي دام

در چند سال اخیر استفاده از افزودنی های مختلف به خوراک دام و طیور در سطح...

اثر مکمل های اسیدهای ارگانیک (بایوترونیک) بر عملکرد رشد و کیفیت، تولید تخم مرغ و پارامترهای سرم خونی در مرغ تخم گذار

اثر مکمل های اسیدهای ارگانیک (بایوترونیک) بر عملکرد رشد و کیفیت، تولید تخم مرغ و پارامترهای سرم خونی در مرغ تخم گذار

مقدمه: متخصصین تغذیه همواره در حال بررسی و یافتن افزودنی های جدید خوراک جهت بهبود ضریب...

تأثیر مکمل سلنو متیونین  بر مرغ  گوشتی  و نتاج حاصل از آن ها

تأثیر مکمل سلنو متیونین بر مرغ گوشتی و نتاج حاصل از آن ها

سلنیوم (Se) به عنوان عنصری که نقش مهمی در سلامتی و سودمندی حیوان ایفا می کند،...

راهکارهای پیشنهادهای تغذیه ای برای مقابله با استرس گرمایی در طیور

راهکارهای پیشنهادهای تغذیه ای برای مقابله با استرس گرمایی در طیور

امروزه پرورش طیور در مناطق گرمسیر جهان رو به افزایش است و یکی از نگرانی های...

 

مقدمه

سال های متمادی است که آنتی بیوتیک ها به عنوان  مهار کننده ی پاتوژن ها و بهبود دهنده ی بیماری ها در صنعت طیور گوشتی و تخمگذار استفاده شده است. این در صورتی است که افزودن آنتی بیوتیک ها منتج به مقاومت دارویی باکتری ها و متعاقبا ایجاد پسماند دارویی در محصولات می گردد. از دیگر عواقب استفاده از آنتی بیوتیک ها تغییر فلور میکروبی در دستگاه گوارش است، از این رو محققین به دنبال یافتن ترکیباتی جایگزین آنتی بیوتیک ها هستند که عوارض جانبی نداشته باشد. در سال های اخیر استفاده از پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها به عنوان جایگزین آنتی بیوتیک در صنعت خوراک دام و طیور افزایش یافته است. باکتری های غالب در پروبیوتیک های تجاری اسید لاکتیک هستند که شامل استرپتوکوکوس لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکترها می باشند. فرضیه های متفاوتی برای نحوه تاثیرگذاری پروبیوتیک ها اعلام شده است اگرچه نحوه ی تاثیر گذاری آن هنوز کاملا مشخص نیست. بر اساس مطالعات آواد و همکاران 2009 با افزودن پروبیوتیک به جیره ی مرغ گوشتی ضریب تبدیل خوراک بهبود پیدا کرد. این در صورتی است که شاهین و همکاران 2008 گزارش کردند کلسترول و پروتئین خون در بلدرچین با افزودن سین بیوتیک به خوراک آن ها به صورت معنی داری تحت تاثیر قرار گرفت. بر خلاف آن دی با جی و همکاران 2012 ثابت کرد افزودن بایومین ایمبو هیچ تغییراتی در میزان کلسترول، پروتئین، آلبومین، تری گلیسیرید، HDL،VLDL، اسید اوریک، گلوکز ندارد.
1- پروبیوتیک بایومین ایمبو یکی از افزودنی های خوراکی مفید با تعداد ( cfu/kg 5 × 1011 در محیط کشت) کلنی و حاوی انتروکوکوس فاسیوم به عنوان یک باکتری مفید و موثر بر میکروفلور دستگاه گوارش است که موجب ممانعت پاتوژنی می شود.
2- پری بیوتیک فروکتوالیگوساکارید (اینولین) که به صورت انتخابی رشد باکتری های مفید (بیفیدوباکتری ها) را در روده ی بزرگ تحریک می کند.
3- قطعات دیواره سلولی باکتری موجب تقویت سیستم ایمنی ذاتی شده و موجب تنظیم عملکرد سلول های مهمی از سیستم ایمنی شده و از این طریق موجب افزایش مقاومت در برابر عفونت می شود. قطعه های دیوار سلولی نیز باعث مسدود کردن گیرنده های اختصاصی برای پاتوژن ها شده و مانع اتصال آن ها به سلول ها می شوند.
4- فایکوفایتیک ها از جلبک دریایی مشتق شده اند که همراه با فایتوژنیک ها ایجاد مانع برای حمله ی باکتری های مهاجم می کنند.


مواد و روش ها

محمدیان و همکاران 2013 آزمایشی را به منظور بررسی اثر پروبیوتیک های خوراکی (ایمبو) بر عملکرد مرغ تخمگذار انجام دادند. در این آزمایش تعداد 240 قطعه مرغ تخمگذار به طور تصادفی به 4 گروه با 4 تکرار (25 پرنده در هر تکرار) تقسیم شدند. جیره های غذایی یکنواختی تولید و سپس سطوح مختلف سین بیوتیک بایومین ایمبو به مقدار 250 گرم در تن، 500 گرم در تن، 750 گرم در تن خوراک به جیره اضافه شد و با گروه شاهد (بدون بایومین ایمبو) مقایسه شدند. این آزمایش به مدت 7 هفته به طول انجامید.

 

نتايج

افزایش قابل توجهی در تولید تخم مرغ در مرغ هایی ثبت شد که با مکمل پرو بیوتیک تغذیه شده بودند که نشان داد پرندگان تغذيه شده با سطوح مختلف پروبيوتيک عملکرد بهتری داشتند. از طرف دیگر، با افزایش سن پرندگان نیز بهبود عملکرد کلی پرندگان را با مصرف جیره حاوی پروبیوتیک شاهد بودیم. این آزمایش نشان داد که بالاترین و پایین ترین میزان تولید تخم مرغ به ترتیب در تیمارهای حاوی 750 گرم پروبیوتیک و گروه شاهد بود در حالیکه بین سطوح مختلف خوراک حاوی مقادیر متفاوت پروبیوتیک اختلاف معنی داری مشاهده نشد که این نتیجه مطابق با یافته های شیوان و همکاران و چن و نوتچونگ بود. بالاتر بودن تولید تخم مرغ در تیمار 750 گرم پروبیوتیک احتمالا به این دلیل است که انتروکوکوس فاسیوم (گونه های لاکتوباسیلوس) موجود در پروبیوتیک باعث افزایش دسترسی مواد مغذی و جذب بیشتر آن ها در دستگاه گوارش پرنده می شود که منجر به تولید تخم مرغ می شود. اختلاف معنی داری در بازده خوراک در گروه های مختلف پروبیوتیک وجود داشت. با توجه به نتایج ارائه شده، تیمار حاوی 750 گرم در تن پروبیوتیک، در مقایسه با سایر تیمارهای آزمایشی بازده خوراک بسیار بهبود یافته بود (1/93) که این یافته ها مطابق با گزارش های عواد و همکاران، ولی بر خلاف نتایج زراعی و همکاران بود که گزارش کردند استفاده از پروبیوتیک ها اثر معنی داری بر بهبود بازده خوراک نداشته است. بهر حال، همه این نتایج نشان دادند که پرندگان تغذیه شده با پروبیوتیک، 11/4% بازده خوراک بیشتر، 13/16% تولید تخم مرغ بیشتر و 13/13% حجم تخم مرغ بیشتری نسبت به تیمار شاهد داشتند. در رابطه با معیارهای کیفی در طول دوره آزمایشی، رنگ زرده به طور معنی داری در تیمار 750 گرم پروبیوتیک بیشتر از سایر تیمارها بود. سایر معیارها مانند ضخامت پوسته تخم مرغ، کلسترول، پلاسمای خون و زرده تخم مرغ تحت تاثیر تیمارهای پروبیوتیک قرار نگرفتند که نتایج این آزمایش در مغایرت با یافته های شاهین و همکاران و شمس و همکاران بود. با این وجود، جیره ی حاوی پروبیوتیک اثر معنی داری را بر سلامتی و شرایط محیطی فارم داشتند. سطح پروتئین کل خون به صورت عددی افزایش یافته بود که بیشترین و کمترین میزان پروتئین خون به ترتیب مربوط به تیمار 750 گرم و شاهد بود.

منبع

 

Refrence:
Mohammadian, A. et al. 2013. Influence of dietary probiotic (Biomin IMBO) on  performance of laying hen.  Vol4l 23-26.
 

 

نرم افزار اندروید

 

 

اخبار،مقالات و محصولات ما

در نرم افزار اندروید ما

 

دریافت اپلیکیشن 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

   

   

 

 

ثبت نام در خبرنامه دام کشاورز بینالود